Reklama
 
Reklama
Reklama

Vykuřovadla a vonné tyčinky

Objevte magii bylinných vůní! Víte, co jsou to vykuřovadla, jak se liší od vonných tyčinek a jak je používat?

Vykuřovadla a vonné tyčinky (obrázek)

15. 6. 2022 –  Čich je prastarý smysl, který my lidé oproti zvířatům využíváme již jen málo. O to více je však spjatý s naším podvědomím a říší pocitů. Určitě to znáte i vy, že nějaká zvláštní a specifická vůně nečekaně vytáhne na světlo světa dávné, již zaprášené vzpomínky, třeba z dětství, a překvapivě je oživí!

A právě proto, že má lidský čich tuto zvláštní schopnost propojit nás s našimi emocemi, bychom na něj neměli v našem duchovním životě zapomínat. A k tomu slouží voňavé pomůcky, jako jsou vykuřovadla nebo vonné tyčinky. Jak se používají a čím se od sebe liší?

Exotické vonné tyčinky

Vonné tyčinky vám asi nemusíme představovat. Vyrábějí se nejčastěji v Indii nebo okolních zemích ze speciálních rostlinných vonných směsí, ve kterých se obalují tenoučké dřevěné tyčinky. Pak se zapálí a nechají doutnat, a jejich příjemná exotická vůně snadno vykouzlí kdekoliv neopakovatelnou orientální atmosféru.

Jejich vůně jsou různé - mezi nejoblíbenější a univerzální, kterými určitě nikoho neurazíte, když vybíráte dáreček, patří zejména vůně santalového dřeva a indická vonná směs „Nag Champa“. Ale možností je bezpočet, od vůně vanilky, přes květinové vůně až po vonné směsi pro lásku a vášeň.

Vonné tyčinky slouží především pro relaxaci a navození atmosféry třeba pro věštění, nebo čajový dýchánek. Pokud chcete s vůněmi skutečně magicky pracovat a využít jejich čarodějnou sílu, použijte vykuřovadla!

Vykuřovadla a jejich mocná síla

Vykuřovadla a vykuřovací směsi, to jsou vlastně různé sušené byliny nebo pryskyřice, které se pálí pomocí uhlíku ve speciální nádobce nebo misce. Nechají se doutnat stejně jako vonné tyčinky, ale rozdíl je v tom, že rostlinné produkty jsou zde použity ve své nejčistší přírodní formě, bez přísad, často se používají vykuřovadla pouze z jednoho druhu rostliny, takže jejich mocná síla se s ničím nemíchá.

Velmi oblíbeným vykuřovadlem je například šalvěj, která má silné očistné účinky. Tato bylina se někdy používá v přírodní formě svazečků sušených šalvějových větévek, který se zapálí a můžete s ním například obcházet místnost, kterou chcete energeticky očistit. Nebo s ní očistit energii člověka tak, že s doutnajícím svazkem šalvěje procházíte kolem jeho těla od hlavy až k nohám.

Očistná síla ohně a vzduchu

Podobně lze použít i další bylinky, třeba pelyněk, a bylinné směsi namíchané se záměrem energetické očisty. Palte je v kadidelnici nebo misce a pomocí ptačího pírka rozvějte kouř na místo, předmět nebo člověka, kterého očišťujete.

A proč právě pírko? Vykuřovadla v sobě spojují dva magické živly - oheň a vzduch. Uhlík, kterým vykuřovací byliny zapálíte, to je oheň. Ptačí pírko je zas starobylým symbolem vzdušného živlu, takže se perfektně hodí na použití s kouřem, který rovněž souvisí se vzduchem. A víte, že opravdoví šamani používají místo pírka hned celé ptačí křídlo?

Vůně pro čarodějné rituály

Pokud se chystáte čarovat, připravte si pro svůj rituál nebo kouzlo speciální bylinkovou vykuřovací směs. Když ji zapálíte na svém domácím oltáři během rituálu, dodáte mu ohromnou sílu. Mnoho druhů bylinek si můžete do vykuřovadel sami nasbírat v přírodě nebo na zahradě. Jiné, exotičtější, například pryskyřici „dračí krev“ si budete muset koupit. Míchání vykuřovadel je celá fascinující věda, protože různé rostliny souvisí s jednotlivými planetami a ty zas s různými oblastmi života, jako je láska, kariéra, zdraví a tak dále. Například vůně růžových lupínků je zasvěcena Venuši a lásce. Vůně cedru souvisí s Marsem a můžete ji použít při rituálu pro pracovní úspěch. Vůně máty podporuje energii Merkuru a přičaruje vylepšení komunikace. A tak dále.

Se znalostí těchto významů si můžete namíchat vykuřovadla podle své vlastní fantazie, které budou mít zároveň velkou magickou sílu! Ale pokud nemáte čas, můžete si hotová vykuřovadla pro různé příležitosti z čistě přírodních ingrediencí samozřejmě taky koupit!

Článek pro vás připravila astroložka Rachel.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Barvy aury – božské vejce Barvy aury – božské vejce

Kosmos je obrovským generátorem energie. Pokud za tím stojí nějaký autor (Bůh, vesmír, Duch), pak se mu...

Celý článek »