Reklama
 
Reklama
Reklama

Zablokované čakry

Čakry jsou energetická centra v těle a je jich sedm. Pokud máte některé z nich zablokované, nemůže energie v těle volně proudit. Jak to poznat?

Zablokované čakry (obrázek)

11. 10. 2021 –  Energie proudící podél páteře

Starobylá nauka o čakrách pochází z Indie a ukazuje nám magický energetický proud, který stoupá podél páteře celým tělem až na vrch hlavy. Jak energie stoupá, prochází sedmi důležitými energetickými centry, které je zvykem zobrazovat v sedmi barvách duhy. Každá čakra má svůj indický název, ale častěji se jim říká jenom čísly - první čakra je nejníž, sedmá je nejvyšší.

Pokud máte některou čakru nebo čakry zablokované, znamená to, že máte v příslušné oblasti života nějaké bloky a energie pak nemůže volně proudit. Jedná se o dlouhodobý a nenápadný problém, se kterým se člověk může potýkat klidně celý život, aniž by o tom vůbec tušil. Každá zablokovaná čakra se projevuje jinak, ale v zásadě vždy přináší potíže ve sféře života, které se týká - ať už je to sebevědomí, láska, komunikace nebo sex.

Chybějící sebedůvěra a pocity viny - první tři čakry

První neboli kořenová čakra má červenou barvu, jméno Muladhara a nachází se na spodním konci páteře. Když funguje správně, dodává nám sebedůvěru v otázkách fyzického přežití, tedy schopnosti se uživit, vydělat, spolehnout se na své síly. Pokud je zablokovaná, cítíme strach, nejistotu, máme pořád obavy o svoji existenci. Blok může u každé čakry pocházet také z minulého života. V případě kořenové čakry je často způsoben skutečnými a vážnými materiálními nesnázemi v minulosti.

Druhá čakra má oranžovou barvu, nachází se v podbřišku, říká se jí také sakrální čakra nebo Svadištána. Souvisí se sexualitou, pocitem životní pohody, vnímání svých vlastních pocitů i pocitů jiných lidí. Zablokování druhé čakry často vzniká, když je člověk veden k negativnímu vnímání vlastní sexuality - například vlivem náboženství a podobně. Nebo může být na vině nějaká špatná zkušenost, klidně i v minulém životě. Blok však narušuje nejen sexualitu samotnou, ale i celkovou radost ze života. Typickým projevem bývají pocity viny.

Třetí čakra je v oblasti solar plexu, tedy v horní části břicha, má žlutou barvu a říká se jí Manipura. Souvisí s naší sebedůvěrou a pocitem kontroly nad vlastním životem. Když ji máte zablokovanou, projeví se to špatným pocitem ze sebe samého, chybějícím sebevědomím a nejistotou o své vlastní hodnotě. I zde se mohou připojit pocity viny. Pokud si blok táhnete z minulých životů, může to být tím, že jste kdysi měli nadměrný vztah k majetku a neochotu se dělit.

Problémy v lásce a komunikaci

Čtvrtá čakra má zelenou barvu a najdeme ji v oblasti srdce. Proto také souvisí s láskou, city a vztahy. Její indické jméno je Anahata. Její zablokování souvisí s bolestnými zkušenostmi v mezilidských vztazích, ať už v tomto nebo v minulých životech. Člověk pak má problém se lidem plně otevřít a důvěřovat jim. Vyléčit zablokovanou srdeční čakru není snadné a chce to hodně pozitivního přemýšlení a rozvíjení schopnosti milovat.

Pátá čakra jménem Višuddha se nachází v oblasti hrdla, má tyrkysovou barvu a ovlivňuje co jiného než komunikaci! Pokud je zablokovaná, má člověk problém nacházet správná slova k tomu, aby se vyjádřil. Příčinou bloku mohou být manipulativní vztahy v minulosti, nebo také špatná zkušenost z minulého života, kdy se člověku jeho upřímnost nevyplatila.

Intuice a vyšší vědomí

Šestá tmavomodrá čakra je vlastně třetí oko a nachází se mezi očima. Říká se jí také Ajna. Souvisí s mimosmyslovým vnímáním a otázka zablokování je zde podobně jakou sedmé čakry trochu složitější, protože obě jsou u většiny lidí zatím ještě poměrně slabě rozvinuté. Pokud ovšem chcete vylepšit a rozvíjet svoji intuici, můžete čakru třetího oka rozvíjet vhodnou meditací a dalšími technikami.

A nakonec zde máme sedmou, tzv. korunní čakru, nachází se na vrchu hlavy, má fialovou barvu a jméno Sahasrara a představuje napojení člověka na vyšší božské vědomí. A pokud byste ji měli plně otevřenou, pak už si můžete jenom blahopřát - našli jste Boha neboli vyšší vědomí světa a odpověď na otázky po smyslu života!

Článek pro vás připravila astroložka Karmen.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

5 děsivých tajemství o Halloweenu 5 děsivých tajemství o Halloweenu

Halloween - anglosaský svátek, který si urputně dobíjí své místo i u nás. Místo Dušiček tak spousta...

Celý článek »