Reklama
 
Reklama
Reklama

Zázračný Květ života

Symbol Květu života je v mnoha kulturách považován za posvátný, protože jsou v něm obsaženy všechny základní stavební kameny bytí a vesmíru. Květ života tak dává lidem dokonalou možnost k širšímu pohledu nejen na sebe samotné, ale i na místo, které zaujímají v nekonečném vesmíru.

Zázračný Květ života (obrázek)

22. 3. 2021 –  Vše, co existuje ve vesmíru, zná symbol Květu života jako vzor stvoření. Tato posvátná geometrie doprovází od pradávna každý fyzický život, ale i odchod z tohoto života. Protože i smrt, které se tak bojíme, patří k životu.

Časem lidstvo ztratilo stav svého vědomí a zapomnělo, kdo je a jaké místo zaujímá. Zapomnělo na to, že je jen malá kapka v nekonečném oceánu. Tajemství Květu života ale přežilo. Přežilo proto, že v sobě nese poznání základu bytí.

Dnes si lidé začínají znovu uvědomovat jedinečnost Květu života, proto se k němu začínají vracet. Pochopení tohoto neuvěřitelného symbolu je v tom, že nejen celý vesmír, ale i každý život je takový malý nekonečný zázrak.

Proč zrovna Květ života?

Květ života nezískal svoje jméno díky podobnosti s květinami, ale kvůli podobnosti s životním cyklem rostlin. Symbolizuje cyklus života ovocných stromů. Na stromech vyraší první pupeny a po nich květy, které se promění v plody. Ovoce obsahuje ve středu plodů semena, která spadnou na zem, takže se z nich zrodí nový strom.

Tento zázrak prožívá každý z nás, jen si ho často ani neuvědomujeme. Chceme ovládat přírodu, vládnout větru a dešti, na Marsu budovat města, ale neumíme se zastavit a uvědomit si, že ten největší zázrak prožíváme sami. Právě teď a tady.

Květ života a posvátná geometrie jsou základem stvoření a veškerého života. Jsou to cesty k pochopení například toho, kdo jsme, odkud jsme a kam jdeme. Jsou to matice stvoření a mosty mezi viditelným a neviditelným, odhaleným a neodhaleným, konečným a nekonečným.

Stále se opakující vzory posvátné geometrie v květu života jsou symbolem základních stavebních kamenů našeho těla, ale i všech zvířat, rostlin, planet, sluneční energie a celé galaxie. Lidé proto často nosí svůj Květ života u sebe. Dělají to proto, aby si uvědomovali každý okamžik svého bytí.

Článek pro vás připravila astroložka Rachel.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Padající hvězdy Lyridy Padající hvězdy Lyridy

V dubnu nás čeká nebeská podívaná, nezapomeňte si nachystat své přání! Dubnovou...

Celý článek »