Reklama
 
Reklama
Reklama

Zelená má zelenou

Jak přivítat jaro, aby to dávalo smysl nejen duchovně, ale i pro naše tělo a mysl? Držte se zelené barvy a neuděláte chybu. Můžete začít hmotnými věcmi kolem nás a dovedou vás k duchovnímu očištění.

Zelená má zelenou (obrázek)

27. 3. 2019 –  Síla rašení

Sledujte, jak vše raší, počínaje malými pupeny po krásné zelené listy. Všímejte si každý den pokroků v přírodě. Kromě toho, že se o ní opět něco dozvíte, pocítíte hlubokou úctu k silám života a pozitivně se „nakazíte“. Ucítíte, jak síla rašení a nového růstu zasahuje vaši osobnost.

Zahradničení

Je vhodná doba „upgradeovat“ svou zahrádku, truhlíky na balkoně, květináče v bytě. Nakupte novou zeminu, hnojivo, sazenice a pojďte na to. Tím, že budete často sahat na materii úrodné prsti - tedy na Matku Zemi - přenese na vás svou sílu, dá vám velký dar. Nestyďte se si povídat se zemí i sazenicemi. Na nějaké energetické úrovni vás vnímají a cítí význam vašich slov. Povzbudíte-li život v nich, povzbudí ony sílu vitality ve vás. Je nutné tyto věci prožít vědomě.

Bylinky


Zelené byliny jsou první poslové jara. Natrhejte si malé bršlice, žabinec či popenec, samozřejmě kopřivy jsou vždy přínosem. Pokud bude hodně podbělů a sedmikrásek, využijte i je. Je výborné dávat bylinky do salátů, na chléb se sýrem, nechyt je vylouhovat jako bylinný odvar a stále popíjet a ktomu si dopřát bylinnou koupel. Po dobu, kdy se necháte posilovat bylinami, si dejte na jídelníčku záležety, abyste působení bylin nekazili třeba uzeninami.

Listová zelenina


Pepek námořník doporučoval špenát a ten si také dejte, ale nemusí být namletý na kaši, klidně jezte zelené lístky ke každému jídlu, stejně tak i polníček, rukolu, zelený salát, zelí nakrouhané přímo z hlávky, čekankové puky. Když to vše pěkně smícháte, zakápnete olivovým olejem a vhodíte vejce natvrdo nakrájené na kostky či kolečka, získáte neuvěřitelně posilující a čistící jarní pokrm. Nejen listová zelenína, ale také zeleň listová v každé podobě se nyní hodí, nakonec ani pilule ze sušených mořských řas nejsou marné.

Vitamin C

Byl ve všech jmenovaných bylinkách a salátech, ale dejte si navíc i pár citronů a pomerančů, nebo ještě lépe domácích jablíček, protože organismus každého tvora, i nás lidí, je naprogramován nejlépe strávit to, co se urodilo doma. Výborný je i šípkový nebo rakytníkový čaj.

Půst

Velmi dobrý je ke všem těmto metodám pradávný tradiční půst. Nepleťte si to prosím s nejedením. Neměli byste mít vůbec hlad, jen je třeba dbát na to, abyste jedli postní jídla, tzn. nekvašené pečivo, vejce, hodně zelených bylin a salátů jak již bylo řečeno, netučné sýry, žádný alkohol, ovoce a zeleninu a z masa pouze rybí, případně mořské plody. Jak dlouho vydržíte, je vaše věc, každý den se počítá.

Oblečení

Protože i barvy mají své vibrace, bude se hodit, pokud budete nosit zelené oblečení. Pro ženy je důležité zejména spodní prádlo, které je přímo na těle. Možná to bude vítaná záminka pořídit si něco hezkého. Nicméně zeleným trikem nebo halenkou či sukní může uvítat jaro každá z nás. I boty, klobouk či kabát mohou být efektní, byť trošku výstřední. Spolu s novými zelenými polštářky, povlečením, dekami či koberečkem vám pomůže vyladit se do zelené nápady a patřičně uvítat nový začátek, nový život. Barvy působí každou vteřinu, kdy se nacházíte v jejich blízkosti. Omladí vaši mysl.

Rituál zapouštění kořenů

A jsme u koruny všeho, rituálu kořenění. Pokud se chcete opravdu stát součástí obrozené přírody, stačí málo. Jděte na své oblíbené místo v přírodě, kde vás nebude nikdo rušit. Pokud počasí dovolí, zujte se a stůjte bosky v hlíně. Nemusí ještě růst tráva, důležitá je sama matka zem. Výborně poslouží také jarní rozorané pole. Nastavte tvář slunci a uvědomte si, že člověk nestojí mimo systém přírody, ale je jeho součástí. Země je i naší matkou. Bez ní bychom nemohli žít. Shýbněte se a vezměte si kousek hlíny do každé ruky. Prociťujte své spojení s věčnou matkou. Na místě je cítit lásku a vděčnost. Dejte tyto city Zemi a prociťte, jakou lásku dává i ona vám. Jste jejím dítětem. Představte si, jak z vašich nohou vyrážejí tenoučké kořínky a pronikají do těla Země. Jak vám jejich prostřednictvím posílá sílu, novou krev, mízu, zdraví, jak vás léčí a čistí. V momentě vizuálního kořenění určitě meditaci nepřerušujte. Nepřetrhněte kořeny. Vydržte tak dlouho, jak dlouho udržíte tuto představu aktivní a příjemnou. Poté si představte, jak kořínky zajíždějí zpět do vašich nohou, kdykoli připravené znovu se napojit na matku Zemi. Užívejte jich. Jsou to kořínky naší duše, které nám vizualizací mohou přinést mnoho dobrého. Krásné jaro.

Článek pro vás připravila astroložka Rachel.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Jak si plnit své sny? Jak si plnit své sny?

Říká se, že cokoliv, co opravdu chcete, je možné! No jo, jenomže jak na to? Co udělat, aby se vaše sny...

Celý článek »