Reklama
 
Reklama
Reklama

ŽENY SOBĚ - BYLINKY, KTERÁ NÁM POMÁHAJÍ

Bylinky nám ženám pomáhají již odpradávna. Mírní bolesti při menstruaci, zklidňují záněty, upravují cyklus a tlumí nepříjemné pocity během menopauzy. Každou z nás občas trápí typické ženské bolesti, tak proč nevyužít síly těchto bylinek. Představíme si zde dvě zásadní bylinky, které nám dokážou pomoct.

ŽENY SOBĚ - BYLINKY, KTERÁ NÁM POMÁHAJÍ (obrázek)

14. 2. 2018 –  Kontryhel

Jedná se o královnu mezi bylinkami na ženské potíže. Jedná se o drobnou, mohli bychom říct až nenápadnou, rostlinu, ve které se však skrývá mnoho dobrého a užitečného.

Má vliv téměř na všechny aspekty ženských problémů, od menstruace, přes početí až k menopauze. Dokáže pomoci těm, kteří mají problém se slabou menstruací či její bolestivostí. Kontryhel do velké míry posiluje ženské orgány, především tedy dělohu. Je velmi nápomocný po těžkých porodech a při ochabnutí lůn. Taktéž napomáhá udržet plod, pokud jsou ženy náchylné k potratům. To vše dokáže díky svému vlivu na posílení ochablých vazů dělohy. Po porodu má pozitivní vliv na psychiku rodiček. Podporuje taktéž sekreci mateřského mléka. Vliv má i na psychiku během menopauzy.

Po výčtu těchto vlastností jistě každý souhlasí s tím, že se jedná o oprávněnou královnu bylinek. Ženské tělo harmonizuje a zklidňuje.

Kotryhel se nejčastěji užívá v podobě čaje. Na jeden šálek nám budou stačit 2 lžičky sušeného kontryhele, které zalijeme ¼ litru vroucí vody a necháme 10-15 minut louhovat. Při velkých obtížích se mohou užívat až 3 šálky denně. Avšak mějte na paměti všeho s mírou.

Řebříček


Řebříček je rostlina, kterou snad každý zná už z dětství, roste totiž snad naprosto všude. Avšak jen málokdo tuší, jak moc prospěšná tato bylinka je. Pokud je to záhadou i vám, pojďme si ji společně představit, protože právě ženám by neměla být síla této bylinky skrytá.

Řebříček je vhodný pro ženy od raného věku. Mohou po něm sáhnout slečny, které se potýkají s počáteční nepravidelností svého cyklu, ale stejně tak i ženy, které se již potýkají s přechodem. Každé takové ženě může od jejích problémů pomoci občasné vypití šálku dobrého řebříčkového čaje. Ten pomáhá mírnit bolestivou a silnou menstruaci. V tomto případě by se měl začít pít tak 5 dní před očekávanou menstruací.V menopauze zase napomáhá při tzv. návalech horka.

Řebříček však můžete využít i k sedacím koupelím. Ty napomáhají při výtocích či bolestivých zánětech vaječníků. Stejně jako kontryhel totiž řebříček zklidňuje a harmonizuje naše ženské orgány.

Příroda je tu mimo jiné také proto, aby nám pomohla od našich bolestí. Využijte její laskavé síly.

Článek pro vás připravila kartářka Damiana.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Kolik váží lidská duše Kolik váží lidská duše

Co vlastně víme o duši? V antice i středověku se učenci hádali, zda je nesmrtelná, zda je hmotná a zda...

Celý článek »