Reklama
 
Reklama
Reklama

Zvířata jako léčitelé

Naši zvířecí přátelé mají mnohem silnější kontakt s neviditelným světem než my. Proto není divu, že dokáží spoustu problémů vycítit a pomoct nám lidem.

Zvířata jako léčitelé (obrázek)

7. 7. 2021 –  Máte doma pejska nebo kočičku? Nebo chodíváte třeba ke koním? Zvířata, která dělají již po dlouhá tisíciletí lidem věrné společníky, dovedou vycítit, když něco není v pořádku a pomoct „svým lidem“. Ať už se to týká zdraví, hrozících nebezpečí, duchů či negativních energii, naši zvířecí miláčci dělají všechno, co je v jejich silách, aby nám pomohli. A není toho málo!

O léčitelských schopnostech zvířat se ví odedávna, ale v dnešní době je začíná doceňovat i moderní medicína. A tak vznikla canisterapie s pejsky, felinoterapie s kočkami, nebo hipoterapie, která využívá léčivého účinku jízdy na koni. Zvířata totiž léčí nejen duši, ale zcela prokazatelně také tělo. Například hlazení kočky nebo pejska snižuje vysoký krevní tlak, kontakt s jejich tělesným teplem, o něco vyšším než u člověka, má blahodárné účinky, a jízda na koni zas mnohostranně podporuje zdravý rozvoj pohybového systému. Podle některých výzkumů mají majitelé zvířat dokonce v průměru delší život!

Zvířata cítí negativní energie i naše pocity

Všechny druhy zvířat, které žijí v blízkém kontaktu s člověkem jako jeho věrní společníci, jsou na rozdíl od nás lidí obdařeny schopností mimosmyslového vnímání, mají jakýsi šestý smysl a intuici, které jim umožňují vidět i to, cl je nim lidem skryté. Například se dokáží naladit na pocity člověka a podle toho reagovat, vycítí u skrývaný strach, smutek nebo zdravotní trápení. Když hrozí nějaký problém, dovedou člověka svým změněným chováním upozornit a varovat. A v neposlední řadě zahrnují člověka, který o ně pečuje, bezpodmínečnou láskou, která je již sama o sobě léčivá.

Každé zvíře má přitom své zvláštní a jedinečné schopnosti. Nejtajemnější léčivé schopnosti patří kočkám, není náhoda, že právě ony jsou v pohádkách a legendách nerozlučnými společnicemi čarodějek. Kočka má zcela zvláštní schopnost vycítit negativní energie, ale na rozdíl třeba od psů se jim nevyhýbá, ale dokáže je neutralizovat. Například se říká, že kočky si v domě záměrně lehají tam, kde jsou rušivé geopatogenní zóny, protože jejich silné vibrace hezky rezonují s kočičím vrněním. Člověk by se však měl těmto místům vyhýbat. Naproti tomu pejsci vyhledávají v prostoru pozitivní zóny, kde si dobře odpočine taky člověk.

Vraťme se však ještě ke kočkám a jejich tajuplnému vrnění. Kromě toho, že jím dávají najevo spokojenost, totiž samotné kočky využívají tento zvuk k léčení pomocí vibrací. Možná jste si již všimli, že kočky vrní i tehdy, když je něco bolí nebo odpočívají po zranění. A svým vrněním pomáhají i člověku. Kočka, která vás má ráda, si vám často lehne přesně na to místo na těle, kde máte nějaký zdravotní problém, a začne vrnět. A to znamená, že vám právě posílá svou léčivou sílu!

Vidí duchy a předvídají nebezpečí

Zvířata mají rovněž schopnost vidět to, co je našim očím skryté, a vnímat třeba přítomnost duchů. Pokud váš pejsek na nějakém místě vytrvale štěká a chová se rozrušeně, i když tam nic není, může znamenat, že se tam nachází nějaká neviditelná bytost. Možná zjistíte, že se i vy na tomto místě necítíte zrovna nejpříjemněji, a je nejlepší se zde nezdržovat a nechat duchům jejich klid. Kočky naproti tomu dokáží přítomnost duchů často přejít v klidu, a dokonce mají talent čistit prostor od jejich negativního vlivu. Neklidně se zvířata často chovají i v případě, že se blíží nějaké nebezpečí - je to dobře známo například o zemětřesení. Psy však umí vycítit například i blížící se epileptický záchvat. Majitelé tak získávají cenný čas a možnost včas zareagovat, stačí si všímat, když se váš mazlíček najednou chová podivně, a věnovat tomu patřičnou pozornost.

Naši zvířecí přátelé nám ovšem dovedou pomáhat jen tehdy, když sami mají ve svém životě to, co potřebují, a cítí se dobře. Hladový toulavý pejsek nebo kočička si budou v první řadě hledět svých potřeb a až pak těch vašich - to je jasné! Taky hodně závisí na povaze konkrétního zvířátka, nakolik je společenské a má rádo kontakt s lidmi. Na tom závisí, jestli bude „léčit“ jen svého majitele, nebo i jiné lidi. I zvířata jsou totiž individuality jako my lidé, a každé je jedinečné!

Článek pro vás připravila astroložka Eva.

Chcete se dovědět více?

Zavolejte našim poradcům na tel: 906 707 707

Reinkarnace a svět duchů Reinkarnace a svět duchů

Jak je možné hovořit s duchy zemřelých předků, když podle teorie reinkarnace má být většina z nich již...

Celý článek »