Reklama
 
Reklama
Reklama
 

Drak

1952, 1964, 1976, 1988, …
Element:
dřevo
Princip:
jang
Roční období:
jaro
Světové strany:
východ a jihovýchod

Obecná charakteristika

Drak je statečný, plný energie a má neuvěřitelnou výdrž. Díky svému robustnímu zdraví se dožívá dlouhého věku. V Číně je Drak symbolem štěstí a toho si zrozenci tohoto znamení užívají jak v lásce, tak v zaměstnání. Lidé narození v tomto znamení jsou vysoce úspěšní a tím pádem i dobře finančně zajištěni. I přes svůj divoký temperament a nutkání vše vlastnit je to přítel, kterého chce mít každý po svém boku.

Silné stránky

Drak je rozený optimista, upřímný a pravdomluvný. Působí na své okolí svou přirozenou elegancí, sebejistotou a originalitou. Je bojovníkem za pravdu, zastáncem slabších a vždy je připraven pomoci.

Slabé stránky

Drak jedná kvůli své spontánnosti a impulzivnosti často velmi neuváženě. Má sklon vládnout ostatním a vlastnit vše. Není velký diplomat, říká věci natvrdo, tak jak jsou. Tolerance mu skoro úplně schází.

Co učiní Draka šťastným

Pro Draka je velmi důležité, aby měl v životě dostatečně ambiciózní cíl nebo osobité poslání. Prostě mu nesvědčí polehávání a nicnedělání. Vždy musí mít za co bojovat, čeho dosahovat nebo kam směřovat.

Život s ostatními

Krysa je stejně tak podnikavá jako Drak. Oba dva mají velkou chuť žít, a to naplno. Vytváří spokojenou dvojici, která bude všude oblíbená.

Ve spojení s Buvolem to může trochu drhnout, neboť ten projevuje vůči Drakovi málo respektu. Jinak spolu vychází dobře a potřebují se.

Tygr a Drak, pozor, pozor, zde se setkala dvě znamení toužící po moci a slávě. Bouřlivé boje jsou očekávané, avšak ne nutné. Oba se musí snažit.

Zajíc umí s Drakem vycházet s citlivostí sobě vlastní. Drak u něj nachází tolik potřebnou podporu. Výborně se doplňují a jsou dobrým týmem.

Spojení dvou Draků je jeden velký uragán, buď spolu budou trhat rekordy, proslaví se a dobudou svět, nebo se navzájem pobijí. Tolerance je nutná.

Had a Drak se k sobě prostě hodí. Ať už v zaměstnání, nebo v milostném vztahu. Had projevuje dostatek pochopení, které Drak nutně potřebuje.

Kůň Draka obdivuje a je mu velmi sympatický. Problém ve vztahu nastává, když chce být Kůň středem pozornosti, to se Drakovi příliš nelíbí.

Koza má pro Draka zvláštní kouzlo, přitahuje ho, chce ji, avšak citlivá Koza má raději partnery, u kterých ví, s čím může dopředu počítat.

Opice respektuje Drakův rozum a váží si jej. Neodvážila by si z něj utahovat a Drakovi dělá její společnost dobře. Tento vztah je stabilní.

Kohout má optimistického Draka rád, někdy mu může jeho jednání připadat přehnané, ale jakmile jej již jednou přijal, půjde o dlouhodobý vztah.

Pes je tvrdý realista a přemrštěná gesta a chování Draka vůbec neakceptuje. Ve vztahu dochází často k problémům. Spojení, které nelze doporučit.

Vepř je veselý, šťastný a vyrovnaný, to vše Drakovi imponuje. Vepř má rád Drakovu aktivitu a otevřenost. Jde o správnou a energickou dvojku!

Zavolejte našim poradcům

 • Eva (foto) Eva – Astrologie, Výklad karet
  Jakým směrem se bude ubírat váš život v letošním roce?
  Sestavením horoskopu nahlédnu na všechny oblasti vašeho života!
  Astroložka Eva
 • Ambra (foto) Ambra – Astrologie, Výklad karet
  Potřebujete radu? Stojíte na rozcestí?
  Díky výkladu karet vnesu světlo i do vašeho života, obraťte se na mě!
  Astroložka Ambra
 • Rozárka (foto) Rozárka – Numerologie, Výklad karet, Práce s kyvadlem
  Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz?
  Mé karty vám ukáží správný směr!
  Kartářka Rozárka