Reklama
 
Reklama
Reklama
 

Kohout

1957, 1969, 1981, 1993, …
Element:
kov
Princip:
jin
Roční období:
podzim
Světová strana:
západ

Obecná charakteristika

Kohouti jsou aktivní, vtipní, plní radosti ze života. Investují hodně času i peněz do svého zdraví a péče o tělo. Rádi se předvádějí a vedou dlouhé diskuze, ve kterých vynikají jejich znalosti. Jsou to perfekcionisté, kteří mají tendenci stavět své osobní nároky nad ostatní. Zrozenci tohoto znamení mají zásobárnu energie, jsou pilní a energičtí, a když si něco umanou, jdou si tvrdě za svým cílem.

Silné stránky

Mezi nejsilnější povahové rysy tohoto znamení patří odvaha, cit pro spravedlnost, překvapující originalita, entusiasmus, píle, věrnost, zvídavost, pečlivost, důslednost a nekompromisní organizovanost.

Slabé stránky

Každý z nás má své slabé stránky, u Kohouta mezi ně patří přílišná zvědavost, pedantství, občasná výbušnost, netrpělivost, šovinismus, neurvalost, přehnané nároky, netolerance a častá sebestřednost.

Co učiní Kohouta šťastným

Kohout je rád pověřován důležitými úkoly, vše rád vyřídí a zařídí. Chce přesvědčovat své okolí o své nepostradatelnosti a šikovnosti. Pokud se k tomu přidá pochvala, září spokojený Kohout všemi barvami.

Život s ostatními

S Krysou to může mít Kohout poněkud těžké. Obě dvě znamení budou neustále bojovat o místo na slunci a navzájem si předhazovat své slabosti.

S Buvolem, jenž Kohouta oslňuje svým silným charakterem, vychází Kohout výborně, společný život a spolupráce se doporučují. Ideálně se doplňují.

S Tygrem mívá Kohout pracovní i partnerský vztah spíše složitý. Mají jen velmi málo společných zálib a koníčků a těžko hledají témata k diskuzi.

K Zajíci se cítí Kohout přitahován. Má pocit, že si s ním rozumí. Zajíc však není pro Kohouta nejvhodnějším partnerem. Nejde o vyrovnaný vztah.

Drak je pro Kohouta velmi dobrý partner, často mezi nimi vzniká šťastný a velmi spokojený vztah. Skvěle si rozumí a navzájem se podporují.

Had má pro Kohouta plné porozumění, navzájem se výborně doplňují a dochází zde, ať už v práci, nebo lásce, k dlouhodobým a hlubokým vztahům.

Kůň a Kohout se navzájem respektují, v zaměstnání spolu vychází dobře, ale hluboký vztah mezi nimi zpravidla nevzniká. Jsou si moc podobní.

Koza je pro Kohouta často důvodem jeho výbuchů. Pokud je vztah založen na oboustranné toleranci, probíhá v poklidu, což se však vidí jen zřídka.

S Opicí vytváří Kohout jeden z nejúspěšnějších pracovních tandemů a dosahují úspěchů. V soukromí se již tak nedoplňuji, spíše spolu soupeří.

S dalším Kohoutem Kohout jen bojuje, neustále se mezi sebou přou o nedůležité maličkosti. Na dvoře je prostě místo pouze pro jednoho Kohouta.

Se Psem je Kohout v jakémsi vlažném vztahu, přehnaná láska nebo nenávist zde nehrozí. Toto spojení je málokdy vážnější, ovšem respektují se.

Vepře by neměl Kohout nikdy podceňovat, je silný, i když se to nezdá. Navzájem se od sebe mohou učit. Dobrá vůle musí být na obou stranách.

Zavolejte našim poradcům

 • Květa (foto) Květa – Výklad karet, Výklad snů, Práce s kyvadlem
  Závidíte svým přátelům šťastný vztah?
  Karty mi ukážou, kde potkáte lásku!
  Paní Květa!
 • Ambra (foto) Ambra – Astrologie, Výklad karet
  Potřebujete radu? Stojíte na rozcestí?
  Díky výkladu karet vnesu světlo i do vašeho života, obraťte se na mě!
  Astroložka Ambra
 • Rozárka (foto) Rozárka – Numerologie, Výklad karet, Práce s kyvadlem
  Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz?
  Mé karty vám ukáží správný směr!
  Kartářka Rozárka