Reklama
 
Reklama
Reklama
 

Zajíc

1951, 1963, 1975, 1987, …
Element:
dřevo
Princip:
jin
Roční období:
jaro
Světová strana:
východ

Obecná charakteristika

Zajíc je velmi citlivý, něžný a věrný. Jako milující partner je moc příjemný, pozorný, občas trošku náladový. V zaměstnání bývá šikovným diplomatem či finančním spekulantem a ví, jak se ukázat ve správném světle. Je velmi pilný a kariéra pro něj není smrtelně důležitá. Na své okolí působí spíše rezervovaně a příliš nemusí nové změny a vylepšení. Proto je často označován za konzervativce.

Silné stránky

Zajíc je velmi citlivý a dokáže pochopit spousty věcí beze slov. Je trpělivý a loajální. Jakmile vidí, že kdokoliv v jeho okolí potřebuje pomoc, neváhá a pomůže. Je často vysoce inteligentní a spolehlivý.

Slabé stránky

Zajíc je až přehnaně opatrný, nerad podstupuje rizika a je nedůvěřivý. Dokáže být kousavě cynický a závistivý. Spíše přijímá a čeká, až mu spadne modré z nebe do klína, než aby pro to udělal něco sám.

Co učiní Zajíce šťastným

Má-li Zajíc možnost volby, vždy se rozhoduje pro harmonický život, vychutnává klidné, tiché a příjemné prostředí. Dobře se cítí v pohodlných volných oděvech vybraného střihu a z kvalitních materiálů.

Život s ostatními

Mezi Krysou a Zajícem nedochází k žádným větším konfliktům. Navzájem se respektují, ale žádnou hloubku od tohoto vztahu také nečekejte.

Ve spojení s Buvolem nachází Zajíc potřebnou jistotu a zajištění. Pokud bude trpělivě snášet některé Buvolovy výstřelky nálad, vztah bude pěkný.

Tygr a Zajíc spolu prožívají spíše bouřlivější vztah. Je potřeba trpělivosti a pochopení na každé z obou stran. Konfliktům se i přesto neubrání.

Zajíc se Zajícem je žhavý svazek. Zda vztah přetrvá, se dá těžko dopředu určit, avšak jednoznačně tvoří dobrý tým a navzájem se skvěle doplňují.

Vztah s Drakem je sice založen na kompromisech, ale je možné jej doporučit. Neboť Zajíc přináší Drakovi dostatek respektu a pochopení.

Had a Zajíc k sobě nemají nijak extrémně blízko. Prochází okolo sebe, nemají si příliš co dát, ale také si nevadí a navzájem se neruší.

Aktivní Kůň je pro rezervovaného Zajíce lákadlem, také s ním prožije spoustu dobrodružství, ale na dlouhodobější a hlubší vztah to přece jen nestačí.

Koza a Zajíc je výborné spojení, které se maximálně doporučuje. Oba dva do sebe zapadají jako dílky puzzle a žádné přání nezůstává nesplněno.

Chytré Opici by se měl důvěřivý Zajíc raději vyhnout, Opice bude mít totiž tendenci tahat Zajíce za nos. A ten se nechá. Je to nerovný vztah.

Společenský Kohout a tichý Zajíc, v tomto vztahu neexistuje mnoho společného. Kohout nemá pochopení pro Zajíce a platí to i naopak.

Pes je pro Zajíce ideálním partnerem. Tato dvě znamení jsou na stejné vlně, skvěle si rozumí a berou velké ohledy na potřeby toho druhého.

Vepř a Zajíc tvoří veselou dvojici, která se navzájem podporuje a vychází si vstříc. Oba mají podobné cíle a touhy, které se jim daří společně plnit.

Zavolejte našim poradcům

 • Ambra (foto) Ambra – Astrologie, Výklad karet
  Potřebujete radu? Stojíte na rozcestí?
  Díky výkladu karet vnesu světlo i do vašeho života, obraťte se na mě!
  Astroložka Ambra
 • Květa (foto) Květa – Výklad karet, Výklad snů, Práce s kyvadlem
  Závidíte svým přátelům šťastný vztah?
  Karty mi ukážou, kde potkáte lásku!
  Paní Květa!
 • Rozárka (foto) Rozárka – Numerologie, Výklad karet, Práce s kyvadlem
  Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz?
  Mé karty vám ukáží správný směr!
  Kartářka Rozárka